A máme majstra!

19. máj 2011

Posledný marcový týždeň sa medzi zápasníkmi niesol v duchu majstrovstiev Slovenska grécko-rímskym štýlom mladších žiakov. Napriek tomu, že zápasníci Juno Športu sa sústredia predovšetkým na voľnoštyliarsku techniku, nestratili sa ani medzi klasikmi. Doslova husársky kúsok sa podaril skromnej výprave z nášho mesta. V hmotnostnej kategórii do 48 kg nenašiel premožiteľa Mário Vira a stal sa tak zaslúžene majstrom Slovenska pre rok 2011. Stopercentnú úspešnosť výpravy podčiarkol Samuel Koršňák, ktorý svojmu súperovi podľahol iba jediný krát. Strieborná medaila mu pripadla po finálovom zápase práve s Máriom Virom, ktorému po urputnom boji vo finále tesne podľahol. ,,V duchu som veril v úspech. Ale toto predčilo moje očakávania". Povedal po návrate hlavný tréner Michal Turkyňak. Druhý tréner Ján Plavčan dodáva: ,,Chlapci sa tvrdo a zodpovedne pripravovali, preto si úspech zaslúžili. Finále bolo otázkou kto z koho. Obaja sa poznajú, vyhrať mohol ktorýkoľvek z nich. Tentokrát bol úspešnejší Mário".

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Úspešný zápasnícky štart sezóny

Po novoročnej prestávke sa na súťažné žinenky opäť vybrali reprezentanti nášho okresu. A začiatok to bol nanajvýš úspešný. Na medzinárodnom turnaji ,,O pohár riaditeľa ZŠ" v zápasení voľným štýlom, organizovanom sninským Zápasníckym klubom Vihorlat, sa predstavili naše najmladšie nádeje v kategórii ,,prípravka" a ,mladší žiaci". Za Juno Šport štartovalo šesť pretekárov, z ktorých sa až piati umiestnili na stupňoch víťazov. V kategórii do 26 kg vybojoval zlato Samuel Bučko a na štvrtom mieste skončil Patrik Plavčan. V kategórii do 34 kg zvíťazil Lukáš Neupauer a bronz získal Milan Saxa. V 37-čke striebornú medailu vybojoval Ferko Karabinoš. Medzi mladšími žiakmi svoju prvú medzinárodnú konfrontáciu zvládol René Frohlich, ktorý si po napínavom súboji s borcom z Bulharska, napokon domov odniesol striebornú medailu.