Husár na Majstrovstvách sveta

19. -25. augusta 2013 sa v srbskom meste Zrenjanin uskutočnili Majstrovstvá sveta v zápasení kadetov. Slovenskú republiku a samozrejme aj naše mestečko, reprezentoval v rámci slovenského výberu Dominik Husár. Ako debutant na podujatí obsadenom najlepšími pretekármi z celého sveta, obsadil v hmotnostnej kategórii do 85 kg z 24 pretekárov 13. priečku. Nemenej dôležitým bolo získanie potrebných skúseností, ktoré môže zúročiť už na budúci rok na Majstrovstvách európy a prípadne opäť i na Majstrovstvách sveta kadetov, ktoré sa v roku 2014 budú konať na Slovensku v Humennom.

Junošport s ďalším úspechom

Takmer 80 najmladších voľnoštýliarov zo Slovenska, Maďarska a Poľska štartovalo 7. decembra na Memoriáli Mikuláša Athanasova v Košiciach. A na žinenkách tam svoje zručnosti ukázalo aj šesť Staroľubovňanov.
V metropole Východu sa najviac darilo čerstvým majstrom Slovenska – Samuelovi Bučkovi a Lukášovi Neupauerovi, ktorí svoje kategórie (do 31 kg, resp. do 48 kg) vyhrali. Nestratil sa však ani Pavol Čureja (do 35 kg), ktorý skončil druhý, podobne ako Viliam Koki (do 37 kg) či v prípravke Samuel Pompa (do 28 kg). Bronz si zo súťaže venovanej bývalému bronzovému olympijskému medailistovi z Helsínk (1952) priviezol Patrik Plavčan (do 29 kg).
Zápasníci Junošportu tak šesť štartov opäť premenili na šesť cenných kovov.

(mv)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Zápasníci Junošportu excelovali

Málovídaný kúsok sa 30. novembra podaril borcom Junošportu. Zo slovenského šampionátu v zápasení mladších žiakov sa totiž päťčlenná výprava vrátila domov s piatimi medailami.

Tie s bronzovým leskom zdobili hruď Pavla Čureju (kat. do 35 kg) a Viliama Kokyho (do 37 kg), striebro si medzi najľahšími voľnoštýliarmi (do 29 kg) vybojoval Patrik Plavčan. Ostávajúci dvaja Staroľubovňania vystúpili v Prievidzi na absolútny vrchol. „V kategórii do 33 kg zvíťazil Samuel Bučko a v najobsadenejšej „48-čke“ Lukáš Neupauer, ktorý sa presadil v konkurencii štrnástich pretekárov,“ prezradil už mená nových majstrov Slovenska Michal Turkyňák.
Individuálne úspechy však vysoko vyniesli aj klub. Ten tak v celkovom hodnotení skončil druhý, hneď za bratislavskou Dunajplavbou. „Ak mám hovoriť o družstvách, tak je to jeden z najväčších úspechov nášho zápasenia v tejto kategórii vôbec. Navyše, porazili sme také kluby ako ZK 1904 Košice, MZK Bánovce či Vihorlat Snina, a to je čo povedať. Musím teda oceniť prácu Jána Plavčana, ktorý má na vynikajúcom výsledku značný podiel,“ zložil poklonu svojmu trénerskému kolegovi M. Turkyňák.

Napriek skvelému výsledku, keď počas siedmych dní získali sedem medailí, nemienia zápasníci oddychovať. V sobotu už bojovali na Memoriáli Mikuláša Athanasova v Košiciach, dvanásteho decembra by mali vycestovať k našim východným susedom. Ako totiž na záver poznamenal M. Turkyňák, radi by tam nadviazali družobný kontakt. A tým by vlastne podchytil družstvá z celej V4 – Čiech, Poľska, Maďarska i Ukrajiny.

Text (mv)

Medaily z M - SR starších žiakov v zápasení voľným štýlom

Snina 23.11. 2013

Úspešne dopadli zápasníci Junošportu aj na Majstrvstvách Slovenska starších žiakov v zápasení voľným štýlom, keď po turnaji domov doniesli aj cenné kovy.

v kategórii do 66 kg bronz vybojoval Mário Vira. V 73 - jke na druhom mieste skončil Samuel Koršňák.

D. Husár majstrom Slovenska

Tú najsladšiu príchuť mali pre Dominika Husára majstrovstvá Slovenska v zápasení voľným štýlom. Jeden z najväčších domácich talentov si totiž vo finále poradil s M. Červienkom a po titule medzi staršími žiakmi tak rovnaký úspech dosiahol aj u kadetov.

Zlato Husára však pre Staroľubovňanov nebol jediný cenný kov z M-SR. Medailovú zbierku si v Nitre rozšíril i René Frölich (bronz z kat. do 54 kg), nepopulárne 4. miesto zase ostalo pre Martina Schwartza (kat. do 76 kg). Šampionát tak nevyšiel len Samuelovi Koršňákovi, ktorý v kat. do 69 kg obsadil 11. miesto.