Zápasníci nakoniec štvrtí

 

16. jún 2007
ĽN


Úspech v premiérovej sezóne by zápasníci Junošportu nedosiahli bez obetavej práce tak celého realizačného tímu ako aj zodpovedného prístupu všetkých pretekárov.

Po výsledkoch 1:6 s ŠKP Banská Bystrica, 4:3 s Gabčíkovom, 5:2 s KAC Košice, 6:1 s Bánovcami n/Bebravou a tesnej prehre s doterajším lídrom Lokomotívou Košice B 3:4, obsadili pretekári Junošportu v poslednom kole I. ligy seniorov v zápasení voľným štýlom veľmi slušné tretie miesto. Nakoľko sa však v ňom výnimočne darilo pretekárom Bansko-bystrického klubu, v konečnej tabuľke„spadli“ Staroľubovňania z tretej na štvrtú priečku. „Škoda, až teraz možno vidno, ako sa prejavilo neobsadenie niektorých váhových kategórií v úvodnom kole, kde sme do zápasov nastupovali za nepriaznivého stavu 0:2 resp. 0:3.“ uviedol pre naše noviny jeden z pretekárov Miroslav Gladiš.
Ako však dodal, vo svojej druhej sezóne by chceli na žinenkách zabojovať o postup do extraligy, čo by pre tunajších divákov znamenalo vidieť v akcii špičkových borcov Dunajplavby Bratislava alebo elitu Lokomotívy Košice.
Text (mv), foto (Junošport)

 

Zdroj Ľubovnianske noviny

Zo žineniek

 12. apríl 2007
ĽN

Šamorín (mv) – Z majstrovstiev SR mladších žiakov v zápasení grécko-rímskym štýlom sa 17. marca vrátili aj šiesti pretekári Junošportu Stará Ľubovňa. Najlepšie z nich obstál 12-ročný Marek Kseňák, ktorý v hmotnostnej kategórii do 35 kg obsadil veľmi slušné 4. miesto. Ďalšie umiestnenia: 15. Matej Plavnický (kat. do 33 kg), 6. Matej Lisý a 8. Peter Malachovský (do 37 kg) , 9. Samuel Chamilla (do 40 kg), 6. Richard Koršňák (do 52 kg).

Veľký Meder (mv) - Majstrovstiev SR v zápasení voľným štýlom sa 24. marca zúčastnil aj junior Vladimír Filičko. Ako druhý najmladší spomedzi 16-tich pretekárov obsadil v hmotnostnej kat. do 96 kg nakoniec 11. priečku.

 

Zdroj Ľubovnianske noviny

Prvá slovenská liga v zápasení

13. apríl 2007

O solídne 2. miesto Junošportu sa 31. marca zaslúžili títo borci: Horný rad: Ján Plavčan, Miroslav Gladiš, Michal Vislocký, Vladimír Filičko, Marcel Hrivňák, Jaroslav Kaleta, tréner Michal Turkyňák,dole: Juraj Fidermák, Anton Petija, Michal Hutník, Erik Fuchs, Vladimír Bukovina, Martin Horváth, Milan Kičura, Martin Bukovina, Štefan Matoľak

Športová hala v Starej Ľubovni sa v posledný marcový deň stala dejiskom množstva pravých chlapských súbojov. Na tunajších žinenkách sa totiž po prvýkrát v histórii uskutočnila I. slovenská liga mužov v zápasení voľným štýlom.
Po neúspešnom vystúpení v Košiciach si domáci zápasníci napravili chuť a súperom dali častokrát pocítiť príslovie môj dom – môj hrad. „Vo veľmi dobrom svetle sa predviedol najmä Anton Petija spolu s Jaroslavom Kaletom, ktorí vo svojich váhových kategóriách nenašli premožiteľa. Výborne im však sekundovali aj ďalších chlapci na čele s Marcelom Hrivňákom, takže celkové druhé miesto tímu je určite zásluhou všetkých pretekárov,“ uviedol po skončení takmer päťhodinového maratónu Štefan Matoľák.
Aj keď totiž Junošport podľahol v predposlednom stretnutí neskoršiemu víťazovi Lokomotíve Košice B 4:3, v tých ostatných už ťahal za dlhší koniec – ďalší košický celok KAC porazil jednoznačne 5:2, MZK Bánovce n/Bebravou, ZK Gabčíkovo a Banskú Bystricu zase zhodne 4:3. Po II. kole je tak spomedzi šiestich mužstiev už na štvrtej priečke.
„Netajíme sa však ešte vyššími ambíciami. O mesiac sa teda v Banskej Bystrici pokúsime zabojovať o bronzový stupienok,“ uviedol ešte Š. Matoľák, ktorý na záver vysoko ocenil tak výborné tunajšie publikum ako aj profesionálny prístup a entuziazmus všetkých zainteresovaných ľudí okolo.
Text (mv), foto (Junošport)

 

Zdroj Ľubovnianske noviny

Na žinenke aj účastník MS

 28. marec 2007
ĽN

Stará Ľubovňa zažije 31. marca pravý športový sviatok. Túto sobotu sa totiž v Športovej hale uskutoční po prvýkrát v tunajšej histórii 1. slovenská liga mužov v zápasení voľným štýlom.
Šesť kvalitných tímov – KAC Košice, Lokomotíva Košice B, ŠKP Banská Bystrica, Gabčíkovo, Bánovce n/Bebravou, no a (samozrejme) domáci Junošport, si od 10.00 h zmeria svoje sily v siedmich váhových kategóriách systémom každý s každým. Za Starú Ľubovňu by okrem mladých talentovaných chlapcov (Anton Petija, Martin Horvát, Milan Kičura, Jaroslav Kaleta a Vladimír Filičko) mali nastúpiť aj veteráni, ktorí pred 20-rokmi stáli pri zrode tunajšieho zápasníckeho klubu.
„Na žinenke tak diváci budú môcť opäť vidieť dvojnásobného účastníka majstrovstiev sveta Erika Fuchsa či ďalšie známe tváre z minulosti - Miroslava Gladiša, Jána Plavčana a Michala Vislockého...,“ prezradil nám ich mená ďalší z veľmi známych pretekárov - seniorov, Štefan Matoľák.
Aj keď po prvom kole nemôžu byť naši zápasníci úplne spokojní, všetko by si to mali vynahradiť na domácich pôde. Ako totiž na záver podotkol Š. Matoľák, na rozdiel od Košíc by už teraz mali nastúpiť v kompletnej zostave.
(mv)

Zdroj Ľubovnianske noviny

Vladimír Filičko majstrom SR

 30. marec 2007
ĽN

Jedno zlato, dvakrát bronz a navyše, dva nepopulárne štvrté miesta - to je najčerstvejšia vizitka pretekárov Junošportu Stará Ľubovňa, s ktorou sa pred dvoma týždňami vrátili z Majstrovstiev Slovenska juniorov v zápasení. O prvý kov (bronz) sa 10. marca medzi voľnoštýliarmi zaslúžil do 60 kg Vladimír Bukovina, ten druhý (s rovnakým leskom) pridal o čosi neskôr aj Vladimír Filičko do 96 kg. Smola tentoraz stála pri minuloročnom majstrovi SR Jaroslavovi Kaletovi v grécko-rímskom štýle, ktorý podobne ako Anton Petija len tesne zaostal za medailovými bránami.
O deň neskôr si v Košiciach delili tituly aj zápasníci v grécko-rímskom štýle. A jeden z nich, konkrétne do 96 kg, putoval zásluhou študenta práva Vladimíra Filička aj k nám - do Starej Ľubovne.
(mv)

Zdroj Ľubovnianske noviny

 

Ďalšie výsledky

Zdroj: archív SZZ

 

M- SR kadetov  grécko - rímsky štýl 21.04.2007 Komárno

do 50 kg

Martin Horváth - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR starších žiakov grécko - rímsky štýl 26.05.2007 Snina

do 35 kg

Matej Plavnický - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 53 kg

Pavol Kmeč - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR starších žiakov voľný štýl 27.10.2007 Prievidza

do 38 kg

Matej Plavnický - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 53 kg

Pavol Kmeč - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR kadetov  voľný štýl 14.03.2007 Bratislava

do 50 kg

Martin Horváth - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR juniorov  voľný štýl 10.03.2007 Košice

do 60 kg

Vladimír Bukovina - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Anton Petija - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 66 kg

Jaroslav Kaleta - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 74 kg

Juraj Fidermák - 13. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 96 kg

Vladimír Filičko - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

MT ,,O pohár primátora mesta Snina" mládež voľný štýl 28.04.2007 Snina

prípravka do do 30 kg

Jakub Pristáš - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 52 kg

Patrik Liščinský - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

Ml. žiaci do 35 kg

Matej PLavnický - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 57 kg

Richard Koršňák - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

St. žiaci do 53 kg

Pavol Kmeč - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

MT ,, O pohár riaditeľa ŠG" kadeti a juniori voľný štýl 18.- 20.05.2007 Košice

Kadeti do 50 kg

Martin Horváth - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

MT ,,Memoriál L. Mlyneka" mládež voľný štýl 22.09.2007 Trenčín

Prípravka do 40 kg

Samuel Koršňák - 8. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 44 kg

Samuel Chamila - 6. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 56 kg

Patrik Liščinský - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

XXV. ročník MT ,,Gemerský pohár" mládež voľný štýl 30.09.2007 Rimavská Sobota

Ml. žiaci do 48 kg

Mário Šedlár - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 59 kg

Pavol Kmeč - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

IV. ročník MT ,,Memoriál A. Buríka" mládež voľný štýl Snina

Prípravka do 28 kg

Michal Kormaník - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 32 kg

Jakub Pristaš - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Lukáš Jarabinský - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 35 kg

Samuel Koršňák - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

nad 50 kg

Patrik Liščinský - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

Ml. žiaci do 37 kg

Matej Plavnický - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

Mikulášsky turnaj mládež voľný štýl 08.12.2007 Košice

Prípravka do 30 kg

Jakub Pristáš - 1. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Ján-Jakub Pavelka 9. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Michal Kormaník - 10. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 38 kg

Samuel Koršňák - 6. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

Ml. žiaci do 32 kg

Samuel Perháč - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 47 kg

Mário Šedlár - 1. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 59 kg

Richard Koršňák - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa