Kmeč i Pristáš strieborní

 16. december 2008

Koncom roka sa na „majstrovských“ žinenkách predstavili aj zápasníci Junošportu Stará Ľubovňa.
Na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení gréckorímskym štýlom zaznamenal najvýraznejší úspech Jakub Pristáš (do 33 kg), ktorý si z Trenčína odniesol striebornú medailu V kat. 40 kg skončil Tomáš Sekelský siedmy, do 48 kg Martin Schwartz deviaty a do 57 kg Richard Koršňák na piatej priečke.
Z MS-R starších žiakov v gréckorímskom štýle, ktoré sa konali v Modranoch, si v hmotnostnej kat. do 59 kg striebro vybojoval Pavol Kmeč. Ten istý pretekár získal na medzinárodnom turnaji Pohár olympijských nádejí tretie miesto. Jeho bronz je o to hodnotnejší, že okrem Slovákov sa turnaja v Košiciach zúčastnili aj zápasníci z Maďarska, Bulharska, Ukrajiny, Poľska, Rumunska a Českej republiky.
Zápasníkov Junošportu pripravovali tréneri Ján Plavčan a Michal Turkyňák.
(J.P.)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Zápasníci v lige historicky bronzoví

 1. november 2008


V sobotu 4.októbra sa posledným piatym kolom skončila v Košiciach 1. slovenská liga mužov v zápasení voľným štýlom. Borci Junošportu si v nej zaknihovali historický úspech, keď získali bronzové medaily.
Všetky tímy prišli na posledné kolo maximálne pripravené a s odhodlaním pobiť sa o medaily. To sa odrazilo i v bojoch na žinenke. ,,Naším cieľom je získať v každom prípade medailu. Bohužiaľ, v predchádzajúcich dvoch kolách sa nám vážne zranili dvaja kľúčoví pretekári a k nim sa pridali ešte ďalší dvaja po obnove staršieho zranenia. Všetci štyria sú po operáciách a nemôžu nastúpiť,“ informoval nás ešte pred odchodom do Košíc jeden z trénerov Štefan Matoľák.
Ako ale dodal, zápasníci Junošportu však v žiadnom prípade neskladajú zbrane. „Vychádzame z našej doterajšej dobrej (druhej) pozície. Liga sa totiž zápasí systémom každý s každým vo všetkých kolách. Za mužstvo nastupuje sedem borcov v siedmich váhových kategóriách a za víťazstvo v kategórii získava družstvo jeden bod. Ak teda chceme siahnuť na medailu, potrebujeme vo finálovom kole poraziť aspoň jedno z mužstiev.“
Napokon sa to Junošportu, aj keď so značne oslabeným mužstvom, podarilo. Po víťazstve nad KAC Košice sa už mohli začať radovať. Historický úspech im nikto nemohol vziať. Hlavný tréner Michal Turkyňák: „Mrzia nás hlavne zranenia, ktoré nás pripravili o lepšie umiestnenie. V plnej sile by sme určite skončili minimálne o jednu priečku vyššie. Rád by som poďakoval celému mužstvu za odhodlanie a výkon, ako aj prezidentovi Junošportu Vladimírovi Jaceníkovi, že nám svojou podporou umožnil zisk cenného kovu“.
Za zmienku určite ešte stojí úspech odchovanca Junošportu Martina Klimčáka, ktorý s družstvom z Banskej Bystrice vybojoval zlatú medailu.
(Š.M.)

Zápasníci Starej Ľubovne skončili doma druhí


 30. jún 2008

V športovej hale v Starej Ľubovni sa v polovici júna uskutočnilo 4. kolo prvej slovenskej ligy seniorov v zápasení vo voľnom štýle. Pretekárov z Banskej Bystrice, Bánoviec n/Bebravou, Lokomotívy Košice, Starej Ľubovne privítal na otvorení Michal Turkyňák, predseda ZK Junošport Stará Ľubovňa.
„Budeme sa snažiť nadviazať na úspešné účinkovanie z predchádzajúceho kola v Banskej Bystrici, kde sme z piatich družstiev skončili na peknom 3. mieste. Nebyť zranenia Marcela Hrivňáka, mohli sme skončiť ešte o priečku vyššie. Chceli by sme využiť výhodu domáceho prostredia a pokúsiť sa získať métu najvyššiu. Chlapci sú odhodlaní zabojovať pred domácim publikom,“ povedal nám tesne pred začiatkom zápolenia tréner Štefan Matoľak.

Družstvo v zložení bratov Filičkovcov, Hutník, Petija, Bukovina, Kaleta, Gladiš, Hrivňák a Horváth nastúpilo v prvom stretnutí proti favorizovanej B. Bystrici, ktorú porazilo hladko 5:2. „Chlapci zabrali na 100 percent, hlavne Filičkovci a Michal Hrivňák, ktorý dokonca dostal súpera na lopatky,“ tešil sa z výkonov svojich zverencov Š. Matoľak. Tí sa predviedli v dobrom svetle aj proti Bánovciam n/ Bebravou, kde zvíťazili na body v pomere 6:1. Banská Bystrica prekvapivo podľahla Lok. Košice 1:6, no vyhrala s Bánovcami 4:3 na body.
O víťazovi 4. kola sa tak malo rozhodnúť medzi domácim Junošportom Stará Ľubovňa a Lok. Košice. Obidve družstvá nastúpili do posledného stretnutia bez prehry.
Potvrdil nám to aj M. Turkyňák, ktorý v krátkosti zhodnotil doterajší priebeh súťaže. „Som milo prekvapený z Michala Hrivňáka, ktorý nastúpil s odstupom času a podal proti B. Bystrici aj Bánovciam výborný výkon. Družstvo podržali aj bratia Filičkovci. Chlieb sa však bude lámať teraz Ak uspejeme, sme víťazmi 4. kola.“
Zápasníci z Košíc boli pre našich skutočne zdatným súperom. Za stavu 2:2 si v piatom stretnutí zranil (narazil) Milan Filičko rameno a zápas musel vzdať. Nedarilo sa ani jeho mladšiemu bratovi Vladovi, ktorý chcel na žinenke odčiniť bratovo zranenie, no súperovi podľahol. Košičania nakoniec dotiahli vzájomné stretnutie do víťazného konca, keď vyhrali 5:2.
Celkové poradie 4. kola bolo nasledovné.: 1. Lok. Košice - 8 bodov, 2. Junošport Stará Ľubovňa - 6 b, 3. Banská Bystrica - 4 b, 4. Bánovce n/ Bebravou - 2 b. Posledné 5. kolo tohto súťažného ročníka I. slovenskej ligy v zápasení seniorov vo voľnom štýle sa uskutoční v septembri v Košiciach.
(bk)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Pavol Kmeč - majster SR

 19. máj 2008


Snina (mv) - Pavol Kmeč z Junošportu Stará Ľubovňa sa uplynulú sobotu stal jedným z desiatich nových majstrov Slovenska v zápasení starších žiakov. Vo finále voľného štýlu (kat. do 59 kg) totiž porazil Košičana R. Vrábla a po minuloročnom striebre si tak pripísal na svoje konto medailu najcennejšieho lesku. „S jeho výkonom som absolútne spokojný. Je to doslova talent na pohľadanie,“ netajil radosť z výkonu mladého zápasníka jeho tréner Michal Turkyňák.

Na sninských žinenkách sa v kat. do 42 kg objavil aj Matej Plavnický. Po vypadnutí v I. kole však do bojov o popredné miesta nakoniec nezasiahol.

 

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Zápasníci druhí

 6. máj 2008


V sobotu 12. apríla sa v Bánovciach nad Bebravou konalo II. kolo 1. ligy mužov v zápasení voľným štýlom. Mužstvo Junošportu opäť potvrdilo, že patrí medzi slovenskú zápasnícku špičku, obsadilo druhé miesto.
,,Jediným premožiteľom našich chlapcov bolo značne posilnené družstvo domácich Bánoviec. Prehrali sme len o jeden bod,“ uviedol spolutréner Miroslav Gladiš a jedným dychom dodal, ,,napriek tomu, že sme tiež nastúpili v posilnenej zostave, stále sme neboli kompletní. Chýbala nám ešte ťažká váha“.
O to chvályhodnejšie vyznievajú výsledky zápasov proti ďalším súperom. I pri neobsadení jednej hmotnostnej kategórie dokázali kluby z Košíc získať len po jednom bode a aj víťaz prvého kola ŠKP Banská Bystrica ťahal v súboji proti Junošportu za kratší koniec. Junošport ho zdolal pomerom 4:3 a v celkovom hodnotení stráca na lídra tabuľky Bánovce nad Bebravou iba 2 body.
,,Ak sa nám v nasledujúcich dvoch kolách podarí naplno zabodovať, môžeme reálne pomýšľať na celkové víťazstvo v 1.lige,“ dodal na záver hlavný tréner Michal Turkyňák.
(Š.M.)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Medailové ťaženie zápasníkov

 31. marec 2008


V Košiciach sa konali Majstrovstvá Slovenska juniorov v zápasení voľným štýlom. Za účasti najlepších pretekárov Slovenska sa úspešne predstavila i trojica borcov z Junošportu Stará Ľubovňa.
Svojimi výsledkami opätovne potvrdili, že tunajší odchovanci patria medzi Slovenskú špičku, keď všetci traja sa vo svojich hmotnostných kategóriách umiestnili na medailových pozíciách. Najvyššie dosiahol po súťažnej prestávke Erik Štefaňák (na fotografii hore), ktorý v hmotnosti do 74 kg obsadil druhú priečku. Ziskom bronzovej medaily v kategórii do 66 kg potvrdil vynikajúcu formu Anton Petija, keď v priamom súboji zdolal i úradujúceho majstra Slovenska v kategórii mužov. Úspešný bol aj tretí pretekár Martin Horváth. V hmotnostnej kategórii do 55 kg našiel iba jedného premožiteľa a vybojoval tak tretie miesto, čím sa zaslúžil o dokonalý úspech pretekárov spod hradu Ľubovňa.
(Š.M.)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Premiéra zápasníkov


 23. marec 2008

Na košickej žinenke sa vo vynikajúcej forme predstavil Anton Petija (hore). Na snímke v zápase s odchovancom Junošportu Martinom Klimčákom reprezentujúcim Banskú Bystricu.

Do svojej druhej sezóny vstúpili 1. marca zápasníci Junošportu Stará Ľubovňa. Po víťazstvách nad košickými KAC 6:1 a rezervou Lokomotívy 4:3 a tesnými prehrami s ŠKP B. Bystrica a MZK Bánovce n/Bebravou (3:4) skončil tím okolo hlavného trénera M. Turkyňáka na solídnom treťom mieste.
„Bodové hodnotenie, keď až tri družstvá získali zhodne po štyri body a o ich umiestnení rozhodovali vzájomne zápasy a skóre, naznačuje tohtoročnú vyrovnanosť klubov,“ uviedol po návrate späť jeden z trénerov Junošportu Štefan Matoľák. Ako dodal, úvodné kolo v Košiciach jasne ukázalo nielen potenciál a konkurencieschopnosť staroľubovnianskeho družstva „ale aj malé rezervy, pri využití ktorých môžeme pomýšľať na umiestnenie na najvyšších priečkach.“
Ďalšie pokračovanie 1. ligy mužov v zápasení družstiev sa uskutoční o mesiac (12. apríla) v Bánovciach n/Bebravou.
Text (mv), foto (Š.M.)

Zdroj: Ľubovnianske noviny

Ďalšie výsledky

Zdroj: archív SZZ

 

M- SR seniorov voľný štýl 26.01.2008 Bratislava

do 66 kg

Anton Petija - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 96 kg

Vladmír Filičko - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Milan Filičko - 14. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR mladších žiakov voľný štýl 07.06.2008 Bánovce nad Bebravou

do 33kg

Jakub Pristáš - 6. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 37 kg

Samuel Perháč - 8. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 40 kg

Tomáš Sekelský - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Tomáš Nemergut - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 48 kg

Martin Schwartz - 8. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 62 kg

Richard Koršňák - 5. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

M- SR kadetov grécko - rímsky štýl 29.03.2008 Komárno

do 58 kg

Pavol Kmeč - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

XXVII. ročník MTmládeže ,, Memoriál J. Svitača" voľný štýl 27.09.2008 Nitra 

St. žiaci do 59 kg

Pavol Kmeč - 1. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

MT mládeže ,, Memoriál Andreja Buríka" voľný štýl 17.- 18.10.2008 Snina

Ml. žiaci do 31 kg

Tomáš Seňa - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 33 kg

Jakub Pristáš - 3. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 35 kg

Patrik Vojtek - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 52 kg

Martin Schwartz - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 57 kg

Richard Koršňák - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

I. ročník ,, Memoriál M. Athanasova" mládež voľný štýl 13.12.2008 Košice

Prípravka do 26 kg

Richard Beňa - 9. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 30 kg

Filip Furtkevič - 6. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 34 kg

Mário Jurík - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa

Tomáš Beňa - 8. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 38 kg

Mário Vira - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

nad 46 kg

Patrik Jiždinský - 4. m. Juno šport Stará Ľubovňa

 

Ml. žiaci do 35 kg

Jakub Pristaš - 1. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 42 kg

Tomáš Sekelský - 8. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 53 kg

Martin Schwartz - 7. m. Juno šport Stará Ľubovňa

do 59 kg

Richard Koršňák - 2. m. Juno šport Stará Ľubovňa